DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 31.12.2020 15:43:12 

Victoria Bohemis

Naši psi
 
 
 

Zde se dozvíte něco málo o našich psech. Psi jsou rozděleni podle plemen. Čím níže je pes uveden, tím je starší (déle u nás) . Vzpomínáme zde i na ty, kteří již loví ve psím nebi. Je zde i zmínka o chovatelské stanici.


 Irský setr

Chance Bohemis Victoria - *13.9.2008 (Čensí)


Chance je velice temperamentní fenka, spíše "tvrdší" na zvládnutí. Jinak je živá, veselá a hravá. Nicméně vlohové zkoušky udělala v první ceně s 225 body a 8.5.2010 se zúčastnila jarního poháru ČPSK v 1. ceně a získala jako nejlepší irský setr putovní pohár Ireny Rafalské. Obhájila po Harianě opět prvenství. Nyní bujujeme s vážným zraněním nohy - viz Novinky.

Posudek z klubové výstavy


Chérie Bohemis Victoria – *13.9.2008 (Šerinka)


Chérie je z trojice sester nejjemnější co se ovládání týká. Nicméně ani ona se nedala zahambit a z Memoriálu Josefa Luxe si dovezla titul CACT . Nyní je na dlouhodobé "dovolené u známých.


Chica Bohemis Victoria - *13.9.2008 (Růženka)


 

Růženka je z celé trojice "nejvyčůranější". Je to taky největší "salámista". Jen málo co jí vyvede z míry. Miluje všechno a všechny a drbat by se nechala klidně 20 hodin denně. Na honech se velmi dobře osvědčila a na práci ve zvěři si velice rychle zvykla. Když se předvede ve výstavním kruhu, tak vlastní tituly kromě KV i res. CACIB.

 

Posudek z klubové výstavy: 


Velmi nadějná mladá generace. Jsou to nejnovější přírůstky v naší rodině.
 
Foto viz Novinky

Vzpomínáme: Haldir Bohemis Victoria

*4.5.2003 – Syn Enriety. Nechala jsem si Haldirka na natáčení filmů, kde požadují psa vznešeného exteriéru - Šampion ČR. Tento požadavek navýsost splňuje, ale současně je i výborný po pracovní stránce. Bohužel po 2 letech jsem Haldirka svěřila do péče známým, protože mám několik fen a jejich hárání mu způsobovalo veliké potíže. Kdykoliv ho potřebuji k natáčení, je mi k dispozici a u svých nových páníčků si užívá nejenom pohodového života, ale i lovů. +2014


 


Hariana Bohemis Victoria

*4.5.2003 – Dcera Enriety. V polní práci opsala matku. Ale jejich kvalit bohužel nedosáhla. Sice je také spolehlivou fenou pro lov, ale temperament je mírnější, měkčí povahy a je hůře přizpůsobivá ve složitých situacích – např. natáčení. Jinak je to fena velice ovladatelná, kterou by zvládl absolutní laik. V exteriéru je pěkná (CACIBka). Jinak je neuvěřitelně kamarádská a dělá chůvu svým 3 neteřím. Nyní si užívá zaslouženého důchodu u nových majitelů - páníčků od jejího zemřelého bratra Haldira.

   
Posudek z klubové výstavy 2011, kde se již účastnila jako veteránka.

 V roce 1997 změna názvu chovatelské stanice na Bohemis Victoria.

24.3.1997 zapsána mezi mezinárodně chráněné chovatelské stanice uznané FCI.

 

 Vzpomínáme:    Enriet Bohem IS (Enynka)

*29.2.1996 – Moje další fena, tentokrát z mého chovu po Eclipse a otci Rony Meškov dvor. Byla od mládí velice temperamentní po své matce. Má vynikající nos (i dnes ve svém pokročilém věku). Měla výborné hledání (nominace na mistrovství světa), několik FT, MFT, až po všestrannost, nepřekonatelná vodařka. Přes to, že byla fenou pracovní, byla a je velmi krásná v exteriéru – Národní šampionka. Celý svůj život byla spolehlivý pes pro filmování, které milovala. Byla schopna se naučit i neuvěřitelné „blbosti“ (proskakování hořícím kruhem, válení sudů, nošení klíčků a prstýnku a mnoho jiného). Na této fence jsem si odchovala 1 vrh (na víc nebyl čas kuli soutěžím). Celý život (než ohluchla) byla 100% spolehlivým pomocníkem při honech. + 22.11.2010

  

 Falconeer´s Eclipse (Etýna)

Dovoz z NSR - *10.8.1989 Pocházela z přímé pracovní linie z Irska a Francie. Otec byl mezinárodní šampion práce. Fenka byla v exterieru celkově nevýrazná, ale v poli byla velmi rychá a měla výborné vlohy pro práci ve velkém poli. Dožila se věku 16 let.

 

Ajka ze Srbic

Zakladatelka chovatelské stanice Bohem IS *19.6.1987 Fena pocházela původem z chovu mého otce. Velmi všestranně využitelná, ale dobrá ve velkém poli. Bohužel při výcviku byla mnou dost stažena, proto její další výsledky ve FT už nebyly tak výrazné. Přesto geneticky dávala dobrá štěňata, jak pracovní, tak exteriérová. V šesti letech indikován nádor, s prognózou života nejvýše dva roky. Díky včasnému a dobrému zásahu veterináře a následné péči, se fenka dožila neuvěřitelných 17 let.

   

  V roce 1989 založena chovatelská stanice Bohem IS. Bretaňský ohař

Windobona z Taranky (Róza)

 


Barcarolle Bohemis Victoria (Bára)

 

Photo Flipbook Slideshow Maker

* 3.6.2014 "Baruška, Kremrole" je naše vymodlené fenka, která se konečně po několik neúspěšných pokusech, kdy se rodili samí pejsci, narodila Augii. Jediná a proto dost "rozmazlovaná" :) . Nicméně je velmi temperamentní a první pokusy o kontakt se zvěří, dopadly naprosto výborně. Aporovat začala chuťově a vystavení zvládá naprosto bravurně. Pokud jí to vydrží, bude čestnou pokračovatelkou pracovně a exteriérově špičkové linie BO.


Barney Bohemis Victoria

 

Photo Flipbook Slideshow Maker

*3.6.2014 "Bárnýsek" je bratr Barušky. Je to obrovský mazel, nadšeně aportuje a je velmi kontaktní. Když nahodí "smutný kukuč", dostane naprosto každého, kdo ho zrovna vidí. Velice rychle to pochopil a když něco provede, nahodí ho a pak člověka jakékoliv chutě na pokárání přejdou. V současné době je již spokojený u nové rodiny, protože u nás by mezi tolika fenami byl nešťastný, zejména v době  jejich hárání.


 Assa Bohemis Victoria (Issa)

*13.7.2012 - "Isáček" je máš mazlík ... ale jakmile se dostane do terénu, projeví se okamžitě vlohové geny předané od Augie. Protože je to nyní náš jediný pes (mužského pohlaví) využívá plně všech privilegií, vyplývajících z jeho postavení. Také první kontakt se zvěří zvládl na výbornou. Také si uvědomuje, že jako jediný dospělý pes, musí hlídat celý harém psích holek, takže kolem baráku bez jeho povšimnutí neprojde nikdo ... a tim méně bez jeho hlasitého štěkotu. Nyní má splněny veškeré nutné zkoušky a vyšetření a je zapsán jako oficiální chovný pes jak v Klubu bretaňských ohařů, tak i v ČMKJ. Po úspěšném složení pracovní zkoušky na Memoriálu Josefa Luxe, mu nyní byl udělem pracovní certifikát. K naprosté spokojenosti už mu jen chybí nějaká pěkná fenečka :) .

  

 


Fena u nás byla zapůjčena dlouhodobě k výcviku: V současné době zpátky u chovatelky.

Therese z Taranky

*23.7.2010 - jedna z dcer Duny z posledního vrhu. Velmi temperamentní, šikovná a zároveň velice mazlivá fenka. Už ve 4 měsících nás překvapila neuvěřitelnou vlohovou prací ve zvěři. V necelých 4 měsících dokázala "strčit do kapsy" na honě svojí prací leckterého zkušeného psa. Nejenom že zvěř dokáže během chvilky najít a "vydloubnut", ale už při vystavování přiznává nejednou se jí podařilo úspěšně donést pernatou.

   


Augia z Mackovy hory

*29.06.2006 – Mým prvním „ocasatým“ bretonem. Temperamentní, veselá, „praštěná“. Na první pohled díky ocasu, a své neuvěřitelné rychlosti v poli, vypadá spíše jako malý Anglický setr. Jak jí někteří přezdívají: „ Picola seterína" . Také je báječná vodařka. Úspěšně už zvládla roli matky.  

    

Vzpomínáme: Duna

*10.6.2004 - Dalším bretoňákem se kterým pracuji je tato italská fena. Mám jí ve svém držení asi 2 roky s přestávkami, kdy si jí bere její majitel na lovy sluk v Itálii. Jedná se o fenku trialerku, která je použitelná i k běžnému lovu. Fenka velice společenská, pohodová v povaze, rozený „tajtrdlík“. Již povila několik "následovníků a následnic". Na sklonku Svého života si užívala zasloženého důchodu u známých na Moravě. (+2016)

    

Iser z Taranky

*08.06.2002 – Byla to moje první bretoňka, kterou jsem měla od štěněte. Jako většina bretoňáků to je fena temperamentní. Je šikovná pro lov, jako pracovní fena. Podařilo se mi s touto fenou probojovat se na Mistrovství světa, kde ve své třídě skončila na 6. místě. V exteriéru dosáhla mety nejvyšší – Světového šampiona krásy. Až do požehnaného věku působila v Polsku, kde sbírala další tituly. + 2013

  

Pearl od řeky Doubravky (Dopíťa)

* 17.1.1996 – Dostala se ke mně po odebrání špatnému majiteli, který jí měl více jak rok na metrovém řetěze ve sklepě na uhlí. Od té doby je na nás fena těžce fixována. Tato životní zkušenost na ní nechala trvalé následky v podobě občasných úzkostí, strachu před muži a celkovou nedůvěrou k určitým typům lidí. Jinak je úžasně milá a ve svém věku hravá jako štěně. Na svůj věk neuvěřitelně krásná. Na práci je spolehlivá a ovladatelná. Na to, čím fenka prošla je ale zlatá. Dne 18.2.2012 se odebrala na věčná psí loviště.

     


 Kavalier King Charles Spaniel - vzpomínáme

 

Arčad Bohemis (Čikoš)

*16.7.1993 dožil se 10 let

Bavaria Bohemis (Bibina)

*5.12.1991 dožila se 10 let

Colonna z Taranky (Adéla)

*25.12.1992 dožila se 12 let

Douce z Taranky (Ducina)

* 15.7.1993 dožila se 10 let

Kavalíry jsem chovala v době mých malých dětí, kdy jsem měla více času. Učarovali mi svojí milou a přátelskou povahou a přizpůsobivostí v bytě. Užili jsme si s nimi moc krásných chvil. K dětem byli jako kamarádi ideální.V dalším chovu jsem již nepokračovala, protože mi postupně zabírala stále více času práce s loveckými psy.

 
 

 Tetka Copyright ©